Veselība

Kuldīgas slimnīcā, tiek prezentēta jaunākās paaudzes datortomogrāfijas iekārta.

Vakar, 12. septembrī, Kuldīgas slimnīcā SIA “Vizuālā diagnostika” pārstāvji, Kuldīgas slimnīcas un Kuldīgas novada Domes vadība tikās ar medijiem, lai prezentētu jaunākās paaudzes “Siemens Somatom go.Up” datortomogrāfijas iekārtu, kas uzstādīta augusta nogalē un jau veic izmeklējumus pacientiem.

SIA “Veselības centrs 4” grupas uzņēmums SIA “Vizuālā diagnostika” iekārtu iegādājās, lai turpinātu darbu pie attīstības un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanas Kuldīgas slimnīcā. Valdes loceklis Māris Rēvalds izteica pateicību mediķiem, kā arī informēja, ka ārsti tiks nodrošināti ar profesionālu izglītojošu konferenci.

SIA “Vizuālā diagnostika” radioloģe Inese Laganovska pastāstīja par jaunās iekārtas priekšrocībām: “Datortomogrāfijas aparāts ļaus izmeklēt lielāku ķermeņa lauka apjomu, nepalielinot starojuma devu. Būtiski arī, ka iekārta ir ātrāka un jaudīgāka, līdz ar to izmeklējums tiek veikts ātrāk un pacientam radītais stress ir daudz īsāks. Arī attēlu kvalitāte ir ļoti uzlabota – tas būs trīsdimensiju,tādējādi sniegs vērtīgu un precīzu informāciju ārstam. Kolēģi Rīgā un Siemens pārstāvji mums palīdz apgūt iekārtu un izmantot to cilvēku labā.” I. Laganovska pauda lepnumu, ka tik labi aprīkota nodaļa, kā Kuldīgā, ir reti kur.

“Dakteri atzinīgi izteikušies par jauno iekārtu, kas apliecina tās labo kvalitāti un plašās iespējas. Lielākais ieguvējs no mūsdienīgās datortomogrāfijas būs iedzīvotājs un speciālisti, kuri strādās ar iekārtu. Mēs ar to ļoti lepojamies,” pauda Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Laba sadarbība.

Savukārt Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis pastāstīja par līdzšinējo veiksmīgo slimnīcas un SIA “Vizuālā diagnostika” sadarbību: “Esmu gandarīts, ka varam demonstrēt veiksmīgu publiskās un privātas sadarbības piemēru. Arī lielās pilsētas respektē Kuldīgas speciālistu veiktos izmeklējumu un pausto viedokli, jo esam absolūti priekšā citām slimnīcām. SIA “Vizuālā diagnostika” veiktos pakalpojumus neapšauba vairs nekur. Iedzīvotajiem nav tālu jābrauc, lai veiktu izmeklējumus. Svarīgi, lai tas kalpo iedzīvotājiem un tas ir labākais iespējamais variants.”

Daudz iespēju.

Jaunā iekārta “Siemens Somatom go.Up” samazina pacientiem piemērotā jonizējošā starojuma devu, īpašais režīms aizsargā ķermeņa jūtīgās daļas (acis, vairogdziedzeru, reproduktīvos orgānus), uzlabo visu veikto izmeklējumu attēlu kvalitāti; attēli tiek veidoti atbilstoši pacienta anatomiskajām īpatnībām; iekārtai ir samazināta metāla artefaktu iespējamība attēlos; uzlabota krūškurvja, plaušu un mugurkaula pataloģiju diagnostika; īpaša asinsvadu kalcifikātu novērtēšanas programmatūra; uzlabota asinsvadu izvērtēšanas programmatūra.

Kuldīgas slimnīcas radioloģijas nodaļā iespējams veikt izmeklējumus: datortomogrāfiju galvai un deguna blakusdobumiem, mugurkaulājam, kaulu un locītavu sistēmai, vēdera dobumam, mazajam iegurnim un retroperitoneālajai telpai, krūškurvja orgāniem, angiogrāfijai.

Izmeklējumi pieejami valsts piešķirtā finansējuma ietvaros ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu, kuram ir līgumattiecības ar Nacionālo veselības dienestu, par maksu, vai ar apdrošināšanas polisi.

 

Avots: kuldiga.lv
Foto: kuldiga.lv
Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top