Kriminālziņas

Papildināts: Liepājā pazudušo sirmgalvi atrod mirušu. Līdzjūtība ģimenei.

Šodien, 5.septembrī, noslēdzās pazudušās sirmgalves – 1936.gadā dzimušās Staņislavas Ivanovas – meklēšana. Sievieti ap desmitiem no rīta mirušu atrada mežā – posmā starp šoseju A11 un jūru, aiz degvielas uzpildes stacijas “Latvijas nafta”.

Īsi pirms pulksten 11, kad vecajā tramvaja galapunktā Klaipēdas ielā pulcējās simtiem meklētāju – Valsts policijas darbinieki no Liepājas un citām pilsētām, Nacionālo bruņoto spēku karavīri, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki un brīvprātīgie – tika saņemta informācija, ka sirmgalve atrasta un strādā eksperti.

Mirstīgās atliekas nogādātas uz tiesu medicīnas ekspertīzi, kur noskaidros nāves cēloni un laiku. Tā kā bojā gājušās mirstīgās atliekas jau sākušas sadalīties, tiek lēsts, ka sirmgalve mirusi neilgi pēc pazušanas.

Valsts policija izsaka lielu pateicību visiem, kuri iesaistījās pazudušās meklēšanā – gan policijas darbiniekiem, karavīriem un ugunsdzēsējiem, gan brīvprātīgajiem.

Savukārt Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva atzīst, ka šis jau ir otrs gadījums, kad tiek saņemta smaga mācība.

Pirmkārt, policijai un meklētājiem darbu apgrūtina neprecīza informācija. Arī pazudušās sirmgalves meklēšanā sākotnēji tika meklēts pavisam citā virzienā, jo sākotnēji, kad 23.augusta vakarā policija, saņemot iesniegums par to, ka no savas dzīvesvietas Liepājā, Klaipēdas ielā, izgājusi 1936.gadā dzimusī Staņislava Ivanova, sāka meklēšanu, saņemtā informācija vēstīja, ka sieviete no mājām izgājusi 22.augustā.

Tikai vēlāk, šķetinot pavedienu, pēc videoieraksta tika noskaidrots, ka pazudusī sieviete pēdējoreiz redzēta naktī no 20.uz 21.augustu, kad viņa pulksten 3.28 naktī viena pati, apģērbusies ziemas mētelī, izgāja no savas mājas Klaipēdas ielā 84 un devās Nīcas virzienā.

“Aplama informācija mūs atmet atpakaļ par vairākiem soļiem,” uzsver Uģis Āva:

“Ja informācija, ka sieviete izgājusi no mājas divas dienas agrāk, jau uzreiz būtu bijusi mūsu rīcībā, mēs ietaupītu divas dienas! Izietu no citiem apstākļiem. Jo mums būtu bijis zināms virziens, kurā sirmgalve devās, mēs netērētu laiku, pārmeklējot Zirgu salu.”

“Meklētāji vairākas dienas iztērēja, pārmeklējot Zirgu salu,” piebilst Andris Ronkausks: “Jo viņas dēls norādīja, ka no mātes šķīries Rīgas ielā. Tā bija informācija, kuras pārbaudīšanai tika tērēts laiks un resursi. Ja jau sākotnēji būtu bijusi īstā informācija, domāju, mēs arī jau pirmajās dienās pēc pazušanas viņu būtu atraduši, jo visi spēki būtu virzīti uz šejieni.”

Otrkārt, kā uzsver Uģis Āva, ir jārūpējas, lai cilvēki, kas ir riska grupā – bērni, veci un slimi cilvēki, būtu pieskatīti: “Nu ne gluži kā suņus čipot, bet mūsdienās taču ir tik daudz ierīču, ar ko aprīkojot cilvēku, lai vienmēr caur satelītu varētu zināt, kur viņš atrodas.

Nu aprīkojiet bērnus un vecus cilvēkus ar šādu aparatūru! Tā nemaksā tik dārgi! Meklēšana ir krietni dārgāka, bet cilvēka pazušana – traģēdija.”

“Taču būtiskākais ir tas, ka mums izstrādāta meklēšanas sistēma,” uzsver Uģis Āva: “Iesaistīta ne tikai Valsts policija, bet arī Pašvaldības policija, arī brīvprātīgie. Esam atraduši vairākus cilvēkus – gan sievieti, kura pazuda Dienvidrietumu rajonā un ko atrada stundas laikā, gan kādu vīrieti.”

Portāls jau informēja, ka policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess. To, kādēļ omīte iegāja mežā, kurp viņa devās, protams, mēs nekad vairs neuzzināsim. Taču Uģis Āva pēc savas izmeklētāja pieredzes lēš, ka, iespējams, sieviete naktī apmaldījusies…

 

 

Avots: Valsts policija
Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top