Kriminālziņas

Zlēku pagastā aizturēts autovadītājs bez tiesībām un alkohola reibumā, pakļaujot riskam ne tikai sevi, bet arī savus nepilngadīgos bērnus!

Vīrietis, vadot automašīnu bez vadītāja apliecības un, būdams alkohola reibumā, pakļauj riskam ne tikai sevi, bet arī savus nepilngadīgos bērnus.

29.augustā ap plkst. 13:40 Ventspils novadā, Zlēku pagastā 1968.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Audi”, būdams alkohola reibumā, kā arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kuras noteiktā kārtībā nav iegūtas. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, kurā izmeklēšana jau ir pabeigta un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar Krimināllikuma 262.panta 1.daļu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tāpat konstatēts, ka automašīnām atradās vīrieša sieva, kurai arī konstatēts alkohola apreibums. Diemžēl laulātais pāris, izvēloties automašīnu vadīt bez tiesībām un dzērumā, pakļāva riskam ne vien sevi, bet arī savus nepilngadīgos bērnus, kuri arī atradās automašīnā. Ņemot vērā to, ka vecāki, būdami alkohola reibumā, nespēja parūpēties par saviem bērniem, 6 un 8 gadus veciem zēniem, viņi tika nodoti radinieka aprūpē. Mātei ir noformēts protokols par bērna aprūpes pienākuma nepildīšanu.

Savukārt 31.augustā ap plkst. 12:45 policijā saņemta informācija par to, ka Ventspilī, Ganību ielā ar automašīnu “BMW” aizbraukuši jaunieši, kuri, iespējams, atrodas alkoholisko dzērienu ietekmē. Minēto transportlīdzekli Ventspils pilsētas pašvaldības policijas darbinieki apturēja pārbaudei Kuldīgas ielā. Pārbaudē konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājs, 1994.gadā dzimis vīrietis to vadījis, būdams 0,99 promiļu reibumā. Tāpat konstatēts, ka vīrietis automašīnu vadījis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kuras noteiktā kārtībā nav iegūtas. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Atkārtoti atgādinām, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt pieredze liecina, ka iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Policija aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā. Tāpat arī līdzcilvēkiem aicinām atturēt draugus, paziņas un pazīstamos no sēšanās pie stūres alkohola reibumā.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri ziņo par šāda veida pārkāpumiem – tāpat arī pašvaldības policijas darbiniekiem par reaģēšanu uz šādiem notikumiem un veiksmīgu sadarbību.

Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Avots: Valsts policija
Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top