Kriminālziņas

Trijos naktī Talsu pusē uz ielas atrod trīsgadnieku, pusaugu auklis lietojis alkoholu.

Talsu iedzīvotājs uz ielas sastop divus gadus vecu bērnu un nepaliek vienaldzīgs.

Vakar Talsu novadā Valsts policijā saņemts izsaukums uz Talsiem, kur trijos naktī uz ielas atradies nepilnus trīs gadus vecs zēns. Bērns pats saviem spēkiem izkļuvis no dzīvokļa un bija ģērbies vienīgi autiņbiksītēs.

28.augustā ap plkst. 03:00 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Talsos, Voldemāra Ruģēna ielā kāds vīrietis sastapis mazu bērnu, kurš viens pats atradies uz ielas. Valsts policijas amatpersonas nekavējoties izbrauca uz minēto vietu, kur tika sastapts vīrietis ar bērnu. Vīrietis paskaidrojis likumsargiem, ka izdzirdējis bērna kliedzienus un raudas, tāpēc uz ielas sastapto bērnu viņš nolēmis paņemt pie sevis automašīnā, lai bērns sasildītos, jo viņš bija puskails un ar basām kājām. Vīrietis nodomājis, ka kāds nāks bērnu meklēt, taču tad, kad tas nenotika, viņš par notikušo informēja Valsts policiju.

Tā kā nebija zināmi bērna personas dati un tas, kur viņš dzīvo, tika pieņemts lēmums zēnu nogādāt Talsu novada krīžu centrā. Pēc bērna nodošanas krīžu centra darbinieku aprūpē, Valsts policijas amatpersonas apsekoja tuvāko apkārtni vietā, kur zēns tika atrasts, taču nekas neliecināja par to, ka kāds meklētu bērnu.

Pēc dažām stundām tika saņemta informācija par to, ka netālu no vietas, kur zēnu atrada, manāma rosība. Likumsargi izbrauca uz minēto adresi, Kārļa Mīlenbaha ielā, kur sastapa 15 gadus vecu jaunieti, kurš pastāstīja, ka ir bērna radinieks, un zēna vecāki viņam uzticēja bērnu pieskatīt. Kā apgalvo jaunietis, viņš iemiga un pa to laiku bērns bez viņa ziņas atstājis dzīvesvietu. Jāatzīmē, ka, veicot paskaidrojuma pieņemšanu, no jaunieša izelpas bija jūtams alkoholam raksturīgs aromāts. Jaunietis tika nogādāts policijas iecirknī, lai veiktu alkohola pārbaudi, un viņa izelpā konstatētas 0,14 promiles alkohola. Jaunietis nodots mātes aprūpē.

Savukārt mazā zēna vecāki, uzzinot par notikušo, neslēpa pārsteigumu par to, kā bērns varēja nokāpt no otrā stāva pa trepēm, kuras ir stāvas un vēl pie tam kāpņu telpā, kur ir tumšs. Kā parasti šādos gadījumos, arī šoreiz tika informēta bāriņtiesa un sociālais dienests. Valsts policija skaidro notikušā apstākļus un katras iesaistītās personas atbildību šajā situācijā.

Šoreiz, pateicoties Talsu iedzīvotājam, nekas slikts nenotika un bērns arī nekur tālu nebija ticis. Jāatzīmē, ka nesen līdzīgs gadījums notika arī Liepājā, kur no savas dzīvesvietas izgāja divus un trīs gadus veci bērni, kurus, par laimi, arī sastapa iedzīvotāji un sagaidīja Valsts policijas ierašanos. Vēlreiz atgādinām, ka vecāki ir atbildīgi par saviem bērniem, kā arī par to, kam atstāj savus bērnus pieskatīšanai. Tāpat aicinām apkārtējos būt vērīgiem un informēt policiju par līdzīgām situācijām.

 

Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top