Par visu ko

Uzsākti Kuldīgas skeitparka labošanas darbi! Paldies, ka sadzirdējāt!

24. augustā vakarā SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” (KKP) ar norobežojošām lentēm slēdza Kuldīgas pilsētas estrādes skeitparka bojāto rampu, taču šorīt lentas bijušas pārrautas. Šodien KKP veic finiera demontāžas darbus, lai apsekotu nesošās konstrukcijas.

“Vienai no skeitparka rampām remontēsim virsmu. Finiera rampas virsmas ir bojātas laika un noslodzes ietekmē. Kamēr no SIA “Latvijas Finieris” gaidām pasūtījuma izpildi, veicām nesošo konstrukciju apsekošanu un konstatējām, ka tās ir ļoti labā tehniskā stāvoklī, tāpēc tām nepieciešami pavisam minimāli darbi,” pastāstīja KKP Būvniecības un remontu daļas vadītājs Elviss Viļumsons Rapu defektu novēršanai tiks mainītas divas finiera virsmas, taču radušies caurumi tiks salaboti visām rampām.

Skeitparku rampām izmanto speciāli izgatavotu un apstrādātu saplāksni. Šobrīd tādu izgatavo tikai SIA “Latvijas Finieris”. Saplāksnis apstrādāts ar fenola filmas vai UV izturīgas filmas pārklājumu abās pusēs. Parasti viena puse ir ar sietveida (raupju) virsmas struktūru, bet otra puse ir gluda. Raupjā virsma ir nodilumizturīga, taču nereti triecieni un sitieni rada bojājumus, kuri ar laiku palielinās, līdz mitrums un laikapstākļi sāk skart finieri. Jānis Kundziņš, SIA “Mind Work Ramps” valdes priekšsēdētājs savulaik veidojis arī Kuldīgas skeitparku. Viņš pastāstīja: “Riteņi un skrejriteņi, jeb skūteri, piezemējoties nereti atsit virsmu ar pedāļiem un tā saucamām pegām, radot milzīgu triecienu un bojājot virsmu. Ik dienu skeitparkā sporto vairāki desmiti jaunieši, tāpēc varam parēķināt, cik liela slodze tiek rampām.”

J. Kundziņš arī pastāstīja, ka laikā, kad veidots Kuldīgas skeitparks, skrejriteņu triku meistaru nav bijis daudz, tāpēc rampas izveidotas atbilstoši skrituļslidošanas un BMX riteņbraukšanas sportistu prasībām. Skrejriteņu uzbūve ir specifiskāka mazo ritenīšu un zemās pamatnes dēļ, līdz ar to uz rampām tiek izdarīts lielāks spiediens kritienu rezultātā. Rampas būtu nepieciešams apstrādāt ar metāla kantēm. Kārlis Leitis, biedrības “BMX ride” Kuldīga biedrs, dalījās pieredzē: “Latvijā ir iekštelpu skeitparki, kuros nav atļauts sportot ar skrejriteņiem, lai nebojātu rampas.”

Kuldīgas skeitparks pilsētas estrādē darbojas kopš 2004. gada. SIA “Mind works ramps” projekta ietvaros skeitparku modernizēja 2014. gada vasarā – demontēja esošos elementus, uzstādīja jaunas skeitrampas, tādējādi izveidojot to par vienu no modernākajiem āra skeitparkiem Latvijā. Tāpat skeitparks renovēts 2016. gadā.

Skeitparks izveidots, lai bērnos un jauniešos rosinātu pavadīt lietderīgu, veselīgu un sportisku brīvo laiku. Kuldīgas novada pašvaldība atbalsta dažādus ar ekstrēmo sporta veidu saistītu pasākumus, tādējādi popularizējot Kuldīgas skeitparku un atbalstot šī sporta veida piekritējus.

Kuldīgas novada pašvaldības policija regulāri uzrauga, īpaši pastiprināti patrulējot vakaros. Taču vecāki ir atbildīgi par bērnu atrašanos un drošību skeitparkā, par atbilstoša inventāra un aizsarglīdzekļu izmantošanu, kā arī par noteikumu ievērošanu. Lai skeitparku izmantotu aktīvai atpūtai, nepieciešams lietot ķiveri, roku un kāju aizsargelementus. Traumas tiek gūtas arī, lietojot nepiemērotus braucamrīkus – velosipēdus, skrejriteņus jeb skūterus un skeitborda dēļus, kas neiztur lēcienu radīto pastiprināto slodzi. Tādēļ rampas drīkst izmantot tikai ar speciāli sagatavotu inventāru.

 

Avots: kuldiga.lv
Foto: kuldiga.lv
Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top