Dzīres Kuldīgā

Valsts policijas atskats uz “Dzīres Kuldīgā 2017”

Aizvadītajā nedēļas nogalē Kuldīgā norisinājās pilsētas svētki “Dzīres Kuldīgā”. Svētku laikā visā pilsētā notika dažādi pasākumi, kuri tika plaši apmeklēti.

Svētku laikā sabiedrisko kārtību nodrošināja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas ar kolēģiem no Rīgas un Liepājas. Tika piesaistīti kolēģi no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Speciālo uzdevumu nodaļas, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas, tajā skaitā arī kinologs.

Kopumā pilsētas svētku laikā tika konstatēti dažāda veida pārkāpumi. Vairāki vīrieši, tajā skaitā nepilngadīgi jaunieši vecumā no 13 – 17 gadiem atradās alkohola reibumā sabiedriskā vietā – gan uz ielas, gan arī pilsētas laukumā. Viens no jauniešiem, būdams 2,33 promiļu reibumā, pamanījās pat aizmigt uz ielas un apkārtējie, to pamanot, informēja Valsts policiju. Kopumā par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā ir uzsāktas aptuveni astoņas administratīvās lietvedības un noformēti astoņi administratīvo pārkāpumu protokoli. Nepilngadīgie jaunieši nodoti vecāku aprūpē.

Tāpat pilsētas svētku laikā Valsts policijas darbinieki apsekoja dažādas tirdzniecības vietas Kuldīgā ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām. Kopumā pārbaudītas sešas tirdzniecības vietas Kuldīgā, no kurām divās konstatēti pārkāpumi. Valsts policijas amatpersonas pilsētas svētku laikā pārbaudīja arī apsardzes darbinieku atbilstību noteiktajām likumdošanas prasībām. Kopumā tika pārbaudīti 12 apsargi, no kuriem divos gadījumos tika konstatēti pārkāpumi – darbinieki apsardzes darbu veica bez apsardzes sertifikāta. Valsts policijā par notikušo ir uzsāktas administratīvās lietvedības.

 

 

 

 

Kuldīgas pilsētas svētkos Valsts policija ne tikai uzraudzīja kārtību, bet arī ar kolēģiem no Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas iesaistīja bērnus dažādās aktivitātēs un stāstīja par drošību un citām aktuālām tēmām. Bērni varēja zīmēt, risināt krustvārdu mīklas un piedalīties dažādās aktivitātēs, pēc tam arī saņemot balvās balonus, atstarojošās vestes, rakstāmpiederumus, klades un citas noderīgas lietas ar Valsts policijas simboliku. Tāpat arī bija informatīvi bukleti lielākiem bērniem un pieaugušajiem – par drošību mājās, ceļu satiksmes noteikumiem, velosipēdistu drošību un par narkotisko vielu kaitīgumu.

Vasarā svētku pasākumi dažādās lielākās un mazākās pilsētās notiek gandrīz katru nedēļas nogali. Valsts policija aicina svētkus svinēt apdomīgi. Cieniet līdzcilvēkus, esiet saprotoši un pieklājīgi arī nonākot lielākā cilvēku pūlī, jo ikviens pasākuma apmeklētājs svētku laikā vēlas gūt pozitīvas emocijas.

Foto: Valsts policija
Avots: Valsts policija
1 Comment

1 Comment

  1. Facebook izlenme hilesi

    November 23, 2021 at 9:28 pm

    inanmiyordum ama geldi ben sok 2 3 bin falan geldi

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top