Par visu ko

KULDĪGĀ VIESOJĀS IZRAĒLAS VĒSTNIECE LATVIJĀ!

Otrdien, 11. jūlijā, Kuldīgu apmeklēja V. E. Izraēlas vēstniece Latvijā Lironne Bar–Sadē. Vēstniece amatu Latvijā ieņem jau kopš 2015. gada augusta, tomēr Kuldīgā viesojās pirmo reizi.

Vizīte iesākās ar uzņemšanu Kuldīgas novada Domē un tikšanos ar Domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu. Draudzīgā gaisonē tika runāts par vairākām abas puses interesējošām tēmām, piemēram, mājokļu jautājumiem un izglītību. Sarunā izkristalizējās, ka gan Kuldīgā, gan Izraēlā ir līdzīgas problēmas mājokļu sfērā, proti, dzīvokļu deficīts jaunajām ģimenēm ir diezgan ievērojams. Tomēr svarīgi piebilst to, ka Izraēlas pilsētās šī problēma ir daudz aktuālāka, jo valsts teritorija ir līdzīga Latvijas teritorijai, tomēr iedzīvotāju ir daudz vairāk. Tieši  pārapdzīvotības dēļ dzīvokļu cenas un pieprasījums pēc tiem ir diezgan augsts.

Kuldīgā

Foto:Kārlis Leitis

Vēstniece arī interesējās par Kuldīgas skolām un skolēnu daudzumu klasēs. Kad Bar–Sadē kundze uzzināja, ka Kuldīgas skolās vienā klasē skolēnu skaits ir ap 20 bērniem, viņa bija patīkami pārsteigta un minēja, ka Izraēlas publiskajās skolās klasē mācās ap 30 vai pat 35 bērniem, kas ir pārāk daudz, lai varētu nodrošināt kvalitatīvu izglītību. Vēstniec daudzu skolēnu vecākus.

Pēc vizītes Domē vēstniece devās uz kādreizējo ebreju kvartālu, kur atjaunotajās ēkās pašlaik atrodas Kuldīgas Galvenā bibliotēka, E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola un Kuldīgas mākslas nams. Visas šīs iestādes savulaik kalpojušas citiem mērķiem, piemēram, bibliotēka iekārtota atjaunotajā sinagogā. Viesojoties bibliotēkā, vēstnieces kundzei radās ideja par Izraēlas bērnu grāmatu izstādi, kas atspoguļotu ebreju tautas vēsturi un tradīcijas. Viesojoties mūzikas skolā, kas savulaik bijusi ebreju pamatskola, radās priekšlikums uzaicināt ebreju stīgu mūzikas lietpratējus, kuri varētu ierasties vizītē un pasniegt stīgu mūzikas paraugdemonstrējumus.

Vizītes noslēgumā vēstniece apmeklēja Kuldīhas novada muzeju, Kuldīgas restaurācijas centru, kā arī Kuldīgas koģenerācijas staciju.

Avots: Kuldiga.lv

Foto:Kuldiga.lv

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top