Kriminālziņas

Liepājas pārvadātājs skaidro, kā šoferis varēja nepamanīt autobusā iekāpušo puisēnu!

Pasažieru pārvadājumu organizēšanu Liepājas sabiedriskajā transportā varētu pārvērtēt pēc Ivana Berladina pazušanas un bojāejas apstākļu izmeklēšanas, informēja Liepājas pašvaldības aģentūras “Liepājas sabiedriskais transports” direktors Gints Lūsis.

Viņš stāstīja, ka iekāpšanai pilsētas autobusos paredzētas priekšējās durvis, bet izkāpšanai – vidējās un aizmugurējās -, taču pasažieri iekāpšanai izmato visas durvis, līdz ar to arī autobusa šoferim bija iespējams nepamanīt autobusā iekāpušo Ivanu Berladinu.

“Vairākkārt esam uzsvēruši pasažieriem, ka iekāpšanai jānotiek pa priekšējām durvīm,” pauda Lūsis, vienlaikus atzīstot, ka viennozīmīgas nepieciešamības autobusā kāpt pa priekšējām durvīm nav, jo biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā, ir arī abonementi. Pretēji ir, piemēram, Jelgavā, kur visi pasažieri kāpj pilsētas autobusos pa priekšējām durvīm, jo pie šofera jāiegādājas biļete.

Lūsis uzskata, ka pašlaik ir pāragri izdarīt secinājumus par iespējamo Liepājas autobusu parka šofera atbildību, autobusā bez pavadošajām personām uzņemot piecgadīgo zēnu, un vispārējo pasažieru pārvadījumu organizēšanu Liepājā.

“Jāļauj tiesībsargājošajām iestādēm pabeigt izmeklēšanu. Vēlāk, arī sadarbībā ar policiju, varētu domāt par kādu preventīvu rīcību,” klāstīja pašvaldības aģentūras pārstāvis.

Pašvaldības aģentūra un arī pārvadātājs bija iesaistījies Berladina meklēšanā, gan izvietojot informāciju autobusos, gan policijai sniedzot dažādus videoierakstus.

Ar AS “Liepājas autobusu parks” aģentūrai LETA līdz šim sazināties neizdevās.

Jau vēstīts, ka Liepājas pusē policija un brīvprātīgie desmit dienas meklēja bezvēsts pazudušu piecus gadus vecu zēnu, kurš no savas dzīvesvietas Liepājā, Pāvilostas ielā, bija izgājis 1.jūlijā aptuveni plkst.8.30. Policija bija noskaidrojusi, ka puika viens pats, visticamāk, sajaucot pieturvietas, aizbraucis ar autobusu Grobiņas virzienā. Vakar vakarā pazudušais zēns tika atrasts miris Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos.

Tāpat ziņots, ka pirmsskolas vecuma bērns sabiedriskajā transportlīdzeklī nedrīkst braukt patstāvīgi, pauda Autotransporta direkcijas (ATD) pārstāve Zane Plone.

Plone atzīmēja, ka reģionālajos starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutos pienākums uzmanīt pārvadāto bērnu vecumu ir šoferim un pārvadātājam var tikt piemērots līgumsods par noteiktās kārtības neievērošanu, ja tiek pārvadāts pirmsskolas vecuma bērns bez pavadoņa. Savukārt pilsētas nozīmes maršrutos šādas kontroles prasības ir pasūtītāja – pašvaldības – kompetencē.

Avots: kasjauns.lv

Foto:irLiepaja

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top