Par visu ko

Liepājas policija par notikušo!

Pirms 10 dienām pazudušais Ivans Berladins atrasts bez dzīvības pazīmēm šodien, 11.jūlijā, ap pulksten 19 Grobiņas novada Dubeņos meža masīvā brikšņos, portālu informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Ilze Jurēvica.
“Šobrīd viss liecina, ka policijas iepriekš izvirzītā versija par to, ka bērns varētu būt apmaldījies, un klīdis viens – apstiprinās,” tā I.Jurēvica, norādot: “Lai gūtu pilnīgu apstiprinājumu tam, tiks nozīmēta ekspertīze. Izmeklēšana šajā lietā turpinās.”
Lūgta precizēt, vai saskaņā ar sākotnējo informāciju var apgalvot, ka bērnam nav konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes, policijas pārstāve Ilze Jurēvica aģentūrai LETA norādīja, ka policija to vēl skaidros.
Kā portālam telefonsarunā no Dubeņiem pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona Pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva, mirušo zēnu atraduši brīvprātīgie liepājnieki kopā ar zemessargiem.
Viņš teic: “Neesmu, protams, eksperts, bet domāju, ka bērna nāves cēlonis ir ķermeņa atdzišana.” Pēc U.Āvas teiktā viņš uz zēna ķermeņa vardarbīgas nāves pazīmes nav pamanījis.
Taču uzreiz pamanījis, ka zēnam mugurā bija iepriekš tik bieži aprakstītais apģērbs: “Zilā jaka, bikses un sandales.” Plānais apģērbs, kas lietū bija izmircis.
Policija, skatoties vienu videomateriālu aiz cita, precizējusi, ka zēns uz Dubeņiem aizbraucis jau tajā pašā rītā, kad izgāja no mājām, stāsta U.Āva: “Videoierakstā redzams, kā zēns 1.jūlijā pulksten 10.30 izkāpj no maršruta autobusa Dubeņos.”
“Visticamāk, zēns, izkāpis no autobusa, aizgāja pa tukšu ceļu, nevis uz dzīvojamajām mājām. Un tad ieklīda mežā,” lēš U.Āva: “Viņš ir bērns, ar to jārēķinās! Varam spriedelēt, ka zēns orientējās sabiedriskajā transportā, teikt, ka viņš bija patstāvīgs, taču nedrīkst aizmirst, ka viņš ir bērns! Visticamāk, nonākušam mežā, bērnam sākās panika. Un viņš devās aizvien dziļāk, aizvien vairāk apmaldoties.”
Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks lēš, ka zēns brikšņos, panikas pārņemts, nosalis un pārguris, visticamāk apsēdies.
“Kaut pēc šī gadījuma cilvēkiem beidzot būtu mācība,” tā U.Āva: “Valsts policija tikai cenšas labot pieļautās kļūdas, taču būtu jādara viss iespējamais, lai kļūdas netiktu pieļautas. Tādēļ cilvēki, ja redziet kaut kur bērnu, vienu bez pieaugušajiem, neesiet vienaldzīgi!”
Desmit dienas zēnu meklēja kopumā vairāk nekā 4000 cilvēku – Valsts policija, Nacionālie bruņotie spēki, Liepājas pilsētas pašvaldības policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, brīvprātīgo organizācija bezvests.lv un citi neskaitāmi brīvprātīgie.
Portāls jau informēja, ka piecus gadus vecais zēns no mājām Liepājā, Pāvilostas ielā, izgāja 1.jūlijā ap pusdeviņiem no rīta. Zēna māte policijai par dēla pazušanu ziņoja vairāk nekā pēc diennakts – 2.jūlijā ap pulksten 15, pēc kā nekavējoties tika sākti plaši meklēšanas darbi, iesaistot ne vien operatīvos dienestus, zemessargus un armiju, bet arī tūkstošiem brīvprātīgo.
Zēna māte svētdienas, 2.jūlija, vakarā skaidroja, ka tik vēlu policijai palīdzību lūgusi tādēļ, ka pirmajā diennaktī zēnu meklējuši saviem spēkiem.
Tāpat jau ziņots, ka Liepājas pilsēta un tuvākā apkaime tika pārmeklēta vairakkārt. Sākotnēji zēns plaši tika meklēts savas dzīvesvietas apkārtnē, taču meklējumi bija nesekmīgi.
Policijai šīs nedēļas sākumā bija izdevies iegūt jaunu pavedienu pazudušā piecgadīgā zēna lietā. Pavedienu uz Grobiņas novada Dubeņiem policijai deva tāds mazumiņš kā maršruta autobusa videonovērošanas kamerā fiksēta zēna sandale.
Puika ar sabiedrisko transportu bija aizbraucis uz Grobiņas novada Dubeņiem, tāpēc meklēšanas darbi tika koncentrēti šajā rajonā. Vēl šodien Valsts policija Ivana meklēšanā Grobiņas novadā noteica 40 kvadrātkilometru lielu teritoriālo platību, kurā zēns varētu atrasties, un aicināja atsaukties personas, kurām ir kvadricikli vai citi braukšanai šādā vidē piemēroti transportlīdzekļi, kas varētu palīdzēt aptvert lielāku pārmeklēšanas platību.
Rekonstruējot notikušo, tiek lēsts, ka izkāpjot no maršruta autobusa Liepājā, Kuršu laukumā, zēns, visticamāk, sajaucis pieturvietas un tālāk braucis ar autobusu Grobiņas virzienā.
Konkrētā reisa šoferis policijai atzinis, ka autobusā iekāpušais zēns varētu būt līdzīgs pazudušajam Ivanam. Šoferis stāstījis, ka pieturā Kuršu laukumā iekāpuši daudzi pieaugušie un, kā jau šādos gadījumos ierasts, vadītājs nodomājis, ka zēns ir kopā ar kādu no viņiem.

Savukārt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Panorāma» Āva skaidroja, ka meklēšana Dubeņos sākta tikai šajās dienās, jo policijas rīcībā nebija absolūti nekādas informācijas par to, ka zēns varētu atrasties šajā rajonā, turklāt cilvēku liecības bija pretrunīgas.

Policijas darbs līdz ar Ivana Berladena atrašanu nebeigsies,

«Policijas darbs nekādā gadījumā nebeigsies. Tagad notiks kriminālprocesuālās darbības, jāpadara darbs lidz galam,” sacīja Āva.

Uz jautājumu, kāpēc Dubeņu mežā meklēšana sākta tikai šajās dienās, Āva atbildēja, ka policijai nebija absolūti nekādas informācijas, ka zēns varētu atrasties šajā rajonā.

«Mums nebija šādas informācijas, līdz saņēmām daudzos videomateriālus. Kad tie tika izpētīti un noskaidrojām, ka Ivans varētu būt izkāpis šajā rajonā, nekavējoties sākām meklēšanu. Bija vēl daudz liecību no cilvēkiem, kuri liecināja, ka it kā redzējuši Ivanu dažādās vietās Liepājā. Tāpēc meklēšana Dubeņos tika sākta tik vēlu.»

Āva izsaka pateicību visiem, kas palīdzēja zēna meklēšanā – ar padomiem, entuziasmu un iniciatīvu.

Āva izteica cerību, ka šādi gadījumi mūsu valstī vairs neatkārtosies.

Avots: liepājniekiem.lv

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top