Dzīvesstils

Ceram uz drošākām dzīrēm Kuldīgā 2017. gadā!

Dzīres Kuldīgā 2017

Tiekoties pašvaldības vadībai, drošības pārstāvjiem un pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” organizatoriem, šogad lemts par vairākiem papildus drošības pasākumiem “Dzīru” laikā, lai gan apmeklētāji, gan dalībnieki justos droši.

Festivāla “Dzīres Kuldīgā” laikā palielinās apsardzes un kārtības uzturētāju skaitu. Ņemot vērā iepriekšējā gada pieredzi, Kuldīgas novada pašvaldība vērsās Iekšlietu ministrijā ar lūgumu “Dzīres Kuldīgā” iekļaut valsts lielo pasākumu sarakstā, kuru norises laikā, lai nodrošinātu papildus drošību dalībniekiem, nepieciešama plašāka Valsts policijas iesaistīšanās. Valsts policija solījusi papildus drošības pārstāvju atbalstu un pārvietojamo izolatoru, kurā vienlaikus būs iespēja izvietot līdz 12 agresīvām vai pārlieku iereibušām personām. Valsts policija šogad sola arī vairākas mobilās ekipāžās Pilsētas laukumā, Liepājas ielā un citur. Piesaistīta arī zemessardzes palīdzība, kas pildīs apsardzes funkcijas pasākuma laikā.

Alkohola lietošanai pasākuma laikā tiks pievērsta pastiprināta uzmanība. Tāpat kā ikdienā, “Dzīru” laikā uz ielām nedrīkstēs atrasties ar atvērtām alkohola pudelēm, kā arī alkoholu būs atļauts lietot konkrētā pasākuma laikā un vietā.

Pilsētas laukumā jeb “salās” šogad ieviesta jauna kārtība – teritoriju ierobežos žogs, kam paredzēts jauns zonējums, kā arī teritorijā nedrīkstēs ienest alkoholiskos dzērienus. Kuldīgas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Dzintars Pakalns pastāstīja, ka plkst. 18.30 cilvēki tiks izvesti no “salu” teritorijas un līdz 19.00 pusstundu ilga tehniskā pauze. Pēc tam drošības pārstāvji kontrolēs apmeklētājus, ļaujot apmeklēt Pilsētas laukuma pasākumus tikai ar apsargu “svētību”. Plānots, ka Pilsētas laukumā vienlaikus dežūrēs 16 drošības dienestu pārstāvji. Tāpat apsardze dežūrēs slimnīcā, lai izvairītos no iespējamiem konfliktiem starp cietušajiem.

“Dzīru” tradicionālā gājiena dalībniekus, kuri tajā piedalīsies ar automašīnām, policijas pārstāvji brīdinās par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu – strauja bremzēšana un gāzēšana, pasažieru nedroša atrašanās automašīnās būs aizliegta. Pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs pastāstīja: “Pieredze liecina, ka gājiena dalībnieki mēdz sēdēt automašīnām uz jumta vai citur, izkārties pa logu. Šogad to stingri aizliegs. Katram šoferim būs jāsniedz vārds un uzvārds; ja apsardzes darbinieki pamanīs pārkāpumu, šoferis tiks sodīts.”

Šogad nedaudz mainījies arī laiks, līdz cikiem katrā no “Dzīru” dienām norisināsies pasākumi – ceturtdien svinēsim līdz vieniem naktī, piektdien – līdz diviem, sestdien – līdz četriem rītā, bet svētdien “Dzīres” noslēgsies plkst. 19.00 ar koncertu “Dzirkstī franču šampanietis”.

Avots:Kuldiga.lv
Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top