Kriminālziņas

Vērts izlasīt! KNAB publisko lēmumu par ‘oligarhu lietas’ izbeigšanu!

2017. gada 4. Jūlijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) publiskojis biroja un prokuratūras pieņemtos lēmumus par kriminālprocesu izbeigšanu par oligarhu lietu.

KNAB publiskojis Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora Māra Lejas lēmumu, ar kuru daļēji izbeigta “oligarhu lieta” pret Aivaru Lembergu (Zaļo un Zemnieku savienība) un Aināru Šleseru un daļa lietas atdota papildu izmeklēšanai KNAB.

Abi lēmumi ir anonimizēti neatklāot personu pilnus vārdus, bet aizstājot ar iniciāļiem

Pilnus publiskotos lēmumus var lasīt te – lēmums par krimināllietas Nr. 16870000911 izbeigšanu daļā, kas pieņemts 2015.gada 10.septembrī un lēmums par krimināllietas Nr. 16870000911 izbeigšanu, pieņemts 2016.gada 12.decembrī.

2015.gadā prokuratūra paziņojumā medijiem informēja par izmeklētājas pieņēmumu, ka Šlesers izteicis Lembergam lūgumu prettiesiski ietekmēt toreizējo Vides ministrijas pārstāvi Viesturu Silenieku, lai Rīgas brīvostas valdes 2010.gada 7.oktobra sēdē viņš nobalso par Andra Amerika iecelšanu brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā. Taču tam pierādījumu nepietika.

Nebija arī pierādījumu, ka par šo prettiesisko ietekmēšanu Šlesers apsolījis vai nodevis kādu labumu Lembergam.

Tagad publiskotais lēmums par krimināllietas izbeigšanu atklāj izmeklēšanas detaļas. Lēmumā citēti ierakstīto sarunu fragmenti.

Izbeidzot daļu lietas, prokuratūra 2015.gadā atlikušo lietas daļu atdeva KNAB izmeklēšanas turpināšanai, jo nebija pietiekama pamata A.Š. saukšanai pie kriminālatbildības. A.Š. kā satiksmes ministrs, Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs un Saeimas deputāts tika turēts aizdomās par vairākiem noziedzīgiem nodarījumiem:

  • būdams vairāku uzņēmumu slēptais īpašnieks, amatpersonas deklarācijā norādījis nepatiesas ziņas;
  • mantkārīgā nolūkā piedalījies lēmumu pieņemšanā attiecībā uz viņam slēpti piederošajiem uzņēmumiem;
  • pieņemot lēmumus par labu sev slēpti piederošajiem uzņēmumiem, radījis būtisku kaitējumu valsts varas vai pārvaldības kārtībai;
  • slēdzis darījumus ar uzņēmumiem, kuros viņš ir slēptais īpašnieks.

A.Š. noliedzis viņam inkriminētos noziegumu, un pratināšanas laikā viņš atteicies liecināt.

Kā zināms, žurnāls Ir trijos numuros publicēja izmeklētāju savulaik noklausītas politiķu sarunas, kurās atklājas, kā varas elitē esošie savstarpēji vienojas ne tikai par politiskiem jautājumiem, bet arī biznesa sadalīšanu un to, kā pakļaut medijus savām interesēm.

 

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top