Par visu ko

Izmeklēšana pabeigta!

Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesos par zādzību un uzbrukumu Valsts policijas amatpersonai.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa amatpersonas kriminālvajāšanas uzsākšanai šonedēļ nodeva divus kriminālprocesus – par zādzību no mājokļa un uzbrukumu policijas amatpersonai.

Viens no notikumiem, pie kura Valsts policija darbinieki neatlaidīgi strādāja, līdz ieguva jaunus pierādījumus, tika konstatēts 2013.gadā – zādzība no neapdzīvotas mājas. 2013.gada septembrī konstatēts, ka Kuldīgas novadā zaglis, atlaužot durvis, iekļuvis neapdzīvotā īpašumā, no kura nozadzis dažādus elektroinstrumentus un dārza tehniku. Ar to iebrucējam nav pieticis un viņš sabojājis arī tās mantas, kuras izvēlējies nepaņemt. Kopumā īpašniekam tika nodarīti aptuveni 2000 eiro lieli materiālie zaudējumi.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta iekļūstot telpā un par svešas mantas tīšu bojāšanu. Iegūstot pierādījumus par kāda 1987.gadā dzimuša vīrieša iespējamo saistību ar šo notikumu, Valsts policijas amatpersonas viņu aizturēja. Policijā noskaidrots, ka vīrietis ir jau trīs reizes sodīts un iepriekš izcietis sodu – brīvības atņemšanu. Šobrīd vīrietim ir piemēros ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un kriminālprocess ir nodots Kuldīgas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Tāpat Kuldīgas rajona prokuratūrai tika nodots kriminālprocess par uzbrukumu Valsts policijas amatpersonai. Pagājušā gada augustā Kuldīgas iecirkņa telpā kāds 1987.gadā dzimis vīrietis izrādīja agresiju un nodarīja miesas bojājumus policijas amatpersonai. Vīrietis, Kuldīgas iedzīvotājs, tika aizturēts un par notikušo tika uzsākts kriminālprocess. Vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Arī šis vīrietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā un ir agrāk sodīts. Jāatzīmē, ka pat pēc šī notikuma viņš vairākkārt ir izdarījis dažādus pārkāpumus, tāpat pret viņu ir uzsākti vēl citi kriminālprocesi, kuros šobrīd turpinās izmeklēšana.

Saskaņā ar Krimināllikuma 269.pantu, par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

 

Avots: Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top