Par visu ko

“Kuldīgas leģendārais Pliko skrējiens 2017”

Jāņu naktī ap pulksten 3.00 pie bijušajām dzirnavām atskanēs starta šāviens “Kuldīgas leģendārajam Pliko skrējienam 2017”. Tas vedīs pāri Ventai – pāri senajam velvju tiltam.

Tagad pēc kuldīdznieku pasākuma šādus skrējienus rīko gandrīz katrā trešajā pilsētā, tomēr, atšķirībā no citviet Latvijā rīkotajiem līdzīgiem pasākumiem šo neviens nerīko, tajā vienkārši piedalās bez jebkādas dzimuma, vecuma vai rasu diskriminācijas. Vienīgais pieļaujamais piesegs skrējienā – Jāņu vainags vai pirts cepure, bet tikai galvā. Kājas var būt apautas, taču ne līdz padusēm. Skrējiena ierobežošanai tilta ietvaros, neļaujot tam izlauzties līdz Pārventas dzīvojamo māju rajoniem, otrpus tilta notiks tā saucamā “bremzēšana” ar vēsu aliņu katram skrējiena dalībniekam.

Veci kuldīdznieki zina stāstīt, ka Jāņu naktī vajagot iet uz Ventmalu un atrast papardes ziedu, tad atradējs būs laimīgs un piepildīsies viss, ko viņš vēlēsies. Tāpat veci ļaudis zina teikt, ka Jāņu naktī ap pusnakti jābrien pa Ventu, tad atradīs naudu pastalās.

Ar cieņu,
Jānis Kuldīdznieks

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top