Par visu ko

Bērnu drošība internetā.

Ja redzi nelikumības – neklusē!

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija ir sagatavojusi sociālās reklāmas klipus par bērnu drošību interneta vidē un sabiedrības līdzatbildību.

Trešais populārākais vasaras brīvlaika pavadīšanas veids, uzreiz aiz vaļošanās laukos pie vecvecākiem un strādāšanas, bērniem un jauniešiem ir vasara, kas aizvadīta pie datora.

Vasarā, visticamāk, pieaugs bērnu pie ekrānierīcēm pavadītais laiks, bet nevajag uztvert visu melnbalti, svarīgi, lai skolas vecuma bērniem būtu draugi arī realitātē, kā arī citas intereses un aizraušanās. Nav noteikta stundu skaita, ko var attiecināt uz visiem bērniem, kuras var vai nevar pavadīt pie datora. Jaunākā skolās vecumā ir bērni, kas pat pēc 10 minūtēm pie ekrānierīces kļūst ļoti satraukti, mainās viņu spējas regulēt savas emocijas, skaidro Daina Dziļuma.

Arī Maija Katkovska atzīst, ka visam jābūt līdzsvarā. Pārkāpuma situācijas interneta vidē vasarā ir vairāk, jo vecākiem atšķirībā no bērniem nav atvaļinājuma trīs mēnešu garumā. Ir mazāk iespēju redzēt, ko bērni dara. Bērni pavadīs vairāk laika ierīcēs, bet nevajag runāt par to, dot vai nedot skolēnam ekrānierīces vai dot mazāk. Svarīgi ir pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus interneta vidē un darbojoties ar viedierīcēm.

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top