Par visu ko

“Grenfell Tower” mitinājās arī kādas latvietes draudzene.

Kļuvis zināms, ka ugunsgrēkā izdegušajā Londonas daudzstāvu namā “Grenfell Tower” mitinājās arī kādas latvietes paziņas. Aiga atklāj, kādām šausmām liktenīgajā naktī bija pakļauta viņas draudzene ar piecgadīgo dēlu.

Latvijas pilsone Aiga Kensingtonas rajonā dzīvo jau vairāk nekā 10 gadu. “Pulksten četros no rīta man sāka nākt īsziņas – lūdziet par mums, mūsu mājas ir sadegušas!”Visu nakti bija dzirdami apkārt lidojošie helikopteri. Mums ir piecus gadus vecs dēls, kuru nākamajā dienā nelaidām uz sadegušajam tornim tuvumā esošo skolu – Avondale Park Primary School –, jo baidījāmies, ka māja varētu sabrukt,” sarunā izstāsta ugunsgrēka aculieciniece Aiga.

 

 

 

 

 

 

 

 

Todien skolu ieskāvušas ugunsdzēsēju mašīnas, avārijas departamenta strādnieki un mediķi.

Aiga izstāsta, ka tornī, kuru skārusi drausmīgā ugunsnelaime, dzīvoja kāda viņas draudzene, kurai arī ir piecus gadus vecs dēls. Kā atklāj latviete, draudzenes vīrs viņu atturējis no pagalam drausmīga izmisumā pieņemta lēmuma.

“Mūsu bērni kopā gāja bērnudārzā, un mūsu ģimenes joprojām uztur sakarus; abi puikas ir viena vecuma. Paldies Dievam, mūsu bērna draugs ar vecākiem izglābās, jo dzīvoja ēkas 7. stāvā. Taču pēcāk uzzināju, ka tajā brīdī, kad visapkārt bija dūmi un liesmas – viņa [draudzene] bija gatava lēkt ārā pa logu ar visu bērnu. Viņas vīrs atrāva sievieti no loga, un kaut kā viņi tomēr izglābās,” draudzenes pārdzīvoto atstāsta Aiga.

Nākamajā dienā uz Aigas tālruni nemitīgi nāca ziņas par to, kas ir nepieciešams ģimenēm, kuras ugunsgrēkā pazaudēja visu.

Avots- Kasjauns.lv

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top