Par visu ko

Pašvaldību vēlēšanas!

Sestdien, 3. jūnijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Ikviens aicināts būt atbildīgs un piedalīties pašvaldību vēlēšanās!

Iepriekšējā balsošana notika jau 31. maijā un 1. jūnijā. Arī šodien iedzīvotājiem ir iespējams nobalsot savā vēlēšanu iecirknī no 10.00 līdz 16.00. Savu vēlēšanu iecirkni iespējams noskaidrot:https://epak2.pmlp.gov.lv/vrepak/IecNoskaidrosana/Iec00

Iepriekšējā balsošanā Kuldīgas novadā vēlētāju aktivitāte bijusi neliela – nobalsojuši(33,68%), jeb 7031, no visiem balsstiesīgajiem novada iedzīvotājiem, jeb 19 460, vēsta Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapa.

Kā notiek vēlēšanas?

Šogad 3. jūnijā Latvijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Partijas, partiju apvienības un vēlētāju apvienības sagatavojušas kandidātu sarakstus un priekšvēlēšanu programmas. Tos var lasīt internetā, Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv.

No 29. maija kandidātu sarakstus un priekšvēlēšanu programmas varēs lasīt arī vēlēšanu iecirkņos. Ar kandidātu sarakstiem, deputātu kandidātiem un priekšvēlēšanu programmām vēlētājus iepazīstina arī laikraksti, televīzija un radio.

Katrs vēlētājs ir reģistrēts vēlēšanām savā vēlēšanu iecirknī. Vēlēt jāiet uz to vēlēšanu iecirkni, kurā vēlētājs ir reģistrēts. Par to, kurā vēlēšanu iecirknī jābalso, vēlētājs uzzina no paziņojuma, kuru viņš saņem pirms vēlēšanām.

Kādi dokumenti jāuzrāda vēlēšanu iecirknī?

Vēlēšanu iecirknī jāuzrāda derīga pase vai personas apliecība.

Kā pieteikt balsošanu mājās?

Ja cilvēks ir slims, nespēcīgs un tāpēc nevar aiziet uz vēlēšanu iecirkni, pirms vēlēšanām viņš raksta iesniegumu, ka grib balsot mājās. Iesniegumā norāda savu vārdu un uzvārdu, personas kodu, adresi, kur jāiet vēlēšanu komisijai. Iesniegums jānodod savā vēlēšanu iecirknī. Balsošanai mājās jāpiesakās no 29. maija līdz 3. jūnijam (ieskaitot). Iesniegumu uz vēlēšanu iecirkni var aiznest radinieks, kaimiņš, aprūpētājs vai cita uzticības persona.

Var vēlēt sociālās aprūpes centrā, ja tur ir reģistrēta vēlētāja dzīvesvieta.

Tikai vēlēšanu dienā vēlētājs varēs balsot savā dzīvesvietā.

Kam zvanīt neskaidrību gadījumos?

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis ir 67049999. Tālrunis strādās darba dienās no pulksten 8.00 līdz 20.00.
Kuldīgas novada vēlēšanu komisijas kontakttālruņi informācijai:
Kuldīgas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inese Ozola 27020961.
Kuldīgas novada vēlēšanu komisijas sekretāre Ina Firsova 27020964.

Kā strādās vēlēšanu iecirkņi?

  1. jūnijā vēlēšanas notiks no 7.00 līdz 22.00. Ja vēlētājs nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā, viņš var vēlēt trīs dienas pirms vēlēšanām. To sauc par iepriekšējo balsošanu. Iepriekšējā balsošana notiks 31. maijā, 1. jūnijā un 2. jūnijā. Šajās dienās vēlēšanu iecirkņi strādās:
  2. maijā – no 17.00 līdz 20.00,
  3. jūnijā – no 9.00 līdz 12.00,
  4. jūnijā – no 10.00 līdz 16.00.

Vēlēšanu iecirknī vēlētājam ir jāuzrāda derīga pase vai personas apliecība. Vēlēt drīkst Latvijas pilsoņi, kuri ir vecāki par 18 gadiem un ir iekļauti Vēlētāju reģistrā. Vēlēt drīkst arī Eiropas Savienības pilsoņi, kuri dzīvo Latvijā un ir iekļauti Vēlētāju reģistrā. Vēlēt drīkst tikai vienu reizi.

Vēlētājs informāciju par vēlēšanām var uzzināt Centrālajā vēlēšanu komisijā vai mājaslapā www.cvk.lv.

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top