Dzīvesstils

Intervija ar Žaklīnu Fiļipovu, mākslas skolas absolventi.

[supsystic-gallery id=16 position=center]

Kuldīgas mākslas namā, 1905. gada ielā 6, ir apskatāmi 7. kursa mākslas skolas absolventu diplomdarbi. Uz interviju aicinājām vienu no absolventēm Žaklīnu Fiļipovu.

Kādā vecumā sākāt mākslas skolas gaitas? Vai bija brīži, kad gribējās visam atmest ar roku?

Mākslas skolā sāku iet jau, kad biju ļoti maziņa, varēja būt kādi 4 – 5 gadiņi, tad bija neliels pārtraukums. Atkārtoti iestājos 3. vai 4. klasē. Protams, bija brīži, kad galīgi negribējās iet, bet tos es kaut kā pārvarēju. Laiks mākslas skolā pagāja ļoti ātri. Manuprāt, mākslas skola, un ne tikai mākslas skola, iemāca bērniem plānot savu laiku. Brīžos, kad nevēlējos doties uz mākslas skolu, vecāki bija tie, kas teica, ka jāiet, un mākslas skola ir jāpabeidz, jo kas iesākts – jāpabeidz! Pēdējais gads mākslas skolā pagāja īpaši ātri. Bija grūti apvienot skolu, ar eksāmena darbiem, jo sākumā bija eksāmena darbi, pēc tam bija jāsāk domāt par radošo nobeiguma darbu. Enerģijas bija maz, skolā bija daudz mājas darbu, pēc skolas uzreiz jādodas uz mākslas skolu, un tad tikai vakarā tiec mājās. Bet pazīstu meitenes, kas apvieno skolu ar mākslas skolu un plus vēl mūzikas skolu, un to, manuprāt, katrs nevar. Es personīgi uzskatu, ka nevarētu to apvienot.

Kā nonāci līdz diplomdarba tēmai? Kas tevi iedvesmoja?

Līdz savai radošajā nobeiguma darba idejai nonācu pavisam nejauši. Sākumā darbu vēlējos veikt keramikā, taču tad, pavisam nejauši sāku klausīties kādas amerikānieties dzeismas. Man īpaši iepatikās viena no dziesmām, taču, izjūtas, ko raisīja šī dziesma bija ļoti dažādas, iztūlkoju dziesmas vārdus, un nolēmu, ka vislabāk savas izjūtas varētu attēlot gleznojot mūziķi dažādās noskaņās, tādējādi parādot savas izjūtas. Kad darbs bija gatavs, to izstādiju mākslas nama izstādē. 

Kāda bija sajūta, ka tavus darbus izliek izstādē?

Daudziem mani darbi patika, bija ļoti daudz pozitīvu viedokļu un uzslavu no cilvēkiem, un tas ļoti priecē! Būs motivācija darīt ko tādu arī turpmāk.

Vai savu nākotni saisti ar mākslu?

Par saviem nākotnes plāniem vēl īsti nēesmu tikusi skaidrībā, bet ļoti iespējams, ka vēlētos ko saisitīt ar mākslu. 

Tev esot vēl kāds hobijs, pastāstīsi?

Mani ļoti aizrauj arī zirgi. Diemžēl šo pēdējo mēnešu laikā, man nav atlicis laika doties uz treniņiem, bet vasarā, kad skola jau būs aiz muguras, domāju atsākt doties uz jāšanas nodarbībām, bet ceru, ka arī māksla man nepaliks novārtā. 

Mācības plāno turpināt Kuldīgā, vai kur citur?

Pēc 9. klases domāju palikt Kuldīgā, vidusskolā, jo vēl tik skaidri nezinu, ko īsti vēlos nākotnē darīt. Manuprāt, dzīvē ir jādara tas, kas vislabāk patīk, nevajag skatīties, cik daudz nopelnīsi, uzskatu, ka, ja darbs patiks, tad jau arī nopelnīt varēsi.

Paldies, burvīgajai māksliniecei. Veiksmi!

Autors- L.Kromane

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top