Dzīvesstils

Kuldīgā notiks starptautiskas militāras mācības.

Sestdien, 27. maijā, Kuldīgā notiks starptautiskas militāras mācības, kurās izspēlēs masveida cietušo evakuāciju no Kuldīgas, iesaistot gaisa transportu (helikopterus) un militāro medicīnas transportu. Mācības organizē Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Mācībās līdz ar NBS karavīriem, mediķiem un zemessardzi piedalīsies sabiedroto spēku ASV karavīri un mediķu personāls, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Kuldīgas novada Pašvaldības policijas pārstāvji, kā arī Kuldīgas slimnīcas mediķi. Mācību mērķis ir pārbaudīt un attīstīt atbildīgo dienestu sadarbību, izspēlējot situāciju, kurā norisinās medicīniskās palīdzības sniegšana ap 20 cilvēkiem, kuri nosacīti būs cietuši teroristu uzbrukumā, gūstot nosacīti smagas traumas.

Mācības sāksies ap plkst. 11.00 Kuldīgā, A. Grundmaņa stadionā, kas būs nosacītā negadījuma notikuma vieta. Pēc ievainoto veselības stāvokļa apsekošanas viņus ar militāro transportu nogādās uz Kuldīgas slimnīcas teritoriju, bet pēc tam ar helikopteriem transportēs tālāk uz Gaiļezera slimnīcu un P.Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā.

Nacionālie bruņotie spēki jau iepriekš aicina iedzīvotājus nesatraukties un mācības uztvert ar sapratni!

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top