Dzīvesstils

Muzeju naktī piedāvās iepazīt Kuldīgu dažādos laikos, atmiņās, priekšmetos, fotogrāfijās un kino!

Sestdien, 20. maijā, Kuldīgā norisināsies Muzeju nakts pasākumi dažādām gaumēm – ikviens apmeklētājs būs gaidīts gan Kuldīgas novada muzejā un Pilsētas dārzā, gan vairākās citās pilsētas vietās, kur aktivitātes – izstādes, darbnīcas, kino, koncerti un ekskluzīvas ekskursijas – būs sagatavojuši muzeja draugi un sadarbības partneri.
Šogad Latvijas muzeji, kā arī citi kultūras mantojuma glabātāji un popularizētāji, aicinās vērīgi aplūkot laiku. “Laika rats nerimstoši griežas – kas šodien jauns, rītu vecs un atkal jauns, un atkal vecs..”
Kuldīga – veca vai jauna..? Mūsu pilsēta dažādos laikos, atmiņās, priekšmetos, dokumentos, fotogrāfijās, uz kino lentes un … šodien. Ko atstās mūsu laiks? Ko Tu gribi atstāt nākamajām paaudzēm?
Kuldīgas novada muzejā, Pils ielā 5 un Pilsētas dārzā:
20.00 – 01.00 skatāmas ekspozīcijas “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gs. sākumā” un “Kuldīga pirms mums”, izstādes “Kas bija Kuldīgas ebreji?” un Andreja Ameļkoviča gleznu izstāde “Atbalss”, kā arī ekspresizstāde “Kuldīdznieki fotogrāfijās pirms simts un vairāk gadiem”. Muzejs tāpat piedāvās radošās darbnīcas, nakts ekskursijas, koncertu, kurā uzstāsies dažādas kuldīdznieku paaudzes, un brīvdabas kino ar atskatu Kuldīgas vēsturē.
Kuldīgas vecajā rātsnamā, Baznīcas ielā 5:

Dzīvs notikums, kura laikā lietām tiek piešķirts viņu laiks.
Kuldīgas novada Domē, Baznīcas ielā 1:

20.00 – 23.00 Muzeju naktī būs atvērta arī Kuldīgas novada Dome jeb jaunais rātsnams. Kuldīgas novada pašvaldība ir vienīgā Latvijā, kas darbojas vēsturiski domes rātei celtā namā. Arī ikdienā jaunais rātsnams ir atvērts iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, greznajā zālē notiek laulību ceremonijas, pieņemšanas par godu pilsētas viesiem, Domes sēdes un citas pilsētas un novada attīstībai nozīmīgas sanāksmes.
Interesenti aicināti 20.30 doties ekskursijā pa jauno rātsnamu kopā ar Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu. Savukārt 21.30 un 22.00 Domes pulksteņmeistars Arnolds Piziks interesentiem ļaus iepazīt pulksteņa mehānismu.

  1. stāva sēžu zālē būs apskatāmi mākslinieka, kuldīdznieka Valda Līcīša akvareļi. Tāpat būs iespēja ielūkoties Domes vadības darba kabinetos.
  2. gada parkā:
    No 22:00 Kuldīgas Kultūras centra rīkotais 3. Mākslas kaleidoskops “Uguns un nakts”.
    Tas būs mūžam steidzošā, visu jau zinošā un redzējušā mūsdienu cilvēka 3. mēģinājums ielūkoties aiz Tumsas priekškara notiekošajā. Iespēja pašam iegriezt savu jūtu, domu un vēlmju kaleidoskopu lai darītu dzīvi krāsaināku. Lai, liesmu spēlēs raugoties, atcerētos par savu vietu un misiju Visuma kārtībā.

Nāc un izbaudi pārsteidzošu klasiskās un mūsdienu mākslas nakts varavīksni, uguns šovus, gaismas geizeru parka dīķī, kalves āmuru dārdu un ,,House” mūzikas ritmu saspēli, tumšajās debesīs izlasi 1000 balto papīra dzērvju stāstu, izpēti likteņa līniju līkločus spoguļu plaukstās vai atrodi savu stūrīti bezgalīgajā Kosmosā. Tikai šajā naktī, vienīgo reizi gadā, uzziedēs Mīlestības koks, kura varā ir likt uzplaukt arī Tavai dvēselei.
Pasākumā piedalās: KKC, Kuldīgas Bērnu un jauniešu centra, TTMS ,,Kuldīgas palete”, TDA ,,Venta”, deju grupas ,,Beat the Moment” kolektīvi, saksofonistu ansamblis, ,,Kalēju brālība”, DJ Dubra, māksliniece Iveta Brence.
Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā un Mākslas namā, 1905. gada ielā 6:
20.00-00.00 iespēja uz seno Kuldīgu paskatīties no jauniem rakursiem, priecēt acis un sirdis, apskatot atjaunotās Latvijas muižas fotoizstādē “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos”. Izdevība iepazīt bibliotēkas abonēto un pašu veidoto datu bāžu bagātīgo piedāvājumu un saņemt vairāk nekā 32000 grāmatas savā kabatā kaut tūlīt. Kopīgi smieties un veidot grāmatu “Kas? Ko dara? Ko?”, kā arī iepriecināt Kuldīgas Mākslas skolas absolventus, novērtējot viņu diplomdarbu izstādes mākslas darbus.
M22 mākslas un radošuma telpā, Mālu ielā 22:

No 20.00 “Krāsu mācības un gleznošanas” kursu dalībnieku darbu izstāde. Iestādē būs skatāmi gan iesācēju, gan pieredzējušu dalībnieku darbi. Kursu dalībnieki ir interesanti dažādu profesiju cilvēki no Kuldīgas, Aizputes, Alsungas, Ventspils un Rīgas, kuri savā brīvajā laikā mācās un izpauž savu radošumu caur krāsām.
Līvijas Rezevskas izstāžu zālē, Mucenieku ielā 19:
18:00-01:00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas ādas, tekstila un keramikas nodaļas pasniedzēju un audzēkņu darbu izstāde.
Zvaigznes grāmatu namā, Mucenieku ielā 33:

18:00-00:00 īpaši piedāvājumi grāmatu mīļotājiem.
Uz tikšanos Muzeju naktī Kuldīgā 20. maijā!
Foto – Edgars Egliens

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top