daba

Lielā Talka 22. aprīlī, Daugavas Vanagu Fonda (DVF) īpašumā «Straumēni» Lielbritānijā

Šī gada 22. aprīlī, Daugavas Vanagu Fonda (DVF)  īpašumā «Straumēni» Lielbritānijā, Latvijas Lielās Talkas ietvaros, norisinājās Latvijas diasporas pavasara talka. Kuru rīkoja DVF, Straumēnu skoliņa un LNPL. Īpašs paldies  Aivaram Sinkam, Mikam Vizbulim un Rūdolfam Šulcam. Par loterijas rīkošanu pateicība Ievai Vītoliņai, no LNPL. Pateicība visiem kuri varēja ierasties un paveica neizmērojami daudz darba! Talku apmeklēja, un organizēja arī daži Kuldīgas novadnieki.

 

Sekojot jau vairākus gadus Latvijā iedibinātajai ikgadējai tradīcijai, arī tautieši ārzemēs šogad piedalījās “Lielajā talkā”.

 

Uz pavasara talku bija ieradušies vairāk nekā simts talcinieki. Talkā piedalījās organizāciju biedri, iestāžu un  uzņēmumu darbinieki, skolēni, studenti, ģimenes ar bērniem un arī vecāka gadagājuma cilvēki. Kopumā talkas dalībnieki pārstāvēja visnotaļ plašu vecuma grupu – jaunākais talkotājs bija tikai 3 mēnešus vecs.

 

Talkas organizatori bija sagatavojuši dažādus uzdevumus, kuros ietilpa gan «Straumēnu» teritorijas vispārēja uzkopšana, vecas estrādes nojaukšana (par jaunas būvniecību drīzuma tiks izsludināts konkurs) un topošās āra terases mūra sienas jaukšana ar stiprām Latvju rokām, kā arī dažāda veida krāsošanas darbi.

 

Apetīti talcinieki remdēja ar siltu, uz ugunskura vārītu zupu un vareni pavasarīgu auksto dārzeņu zupu, kā arī ar pašu līdzi paņemtajiem groziņiem. Pusdienas talcinieki ieturēja svaigā gaisā, pie pašu sakurtā ugunskura. Pēc čaklās strādāšanas par apetītes trūkumu klātesošo vidū sūdzēties nevarēja.

 

Pēc pusdienām talkas darbi turpinājās, bet vakarā tika ieturētas kopīgas vakariņas, galdā liekot īstu talkas mielastu – svaigi ceptu šašliku un īpaši gardus burgerus. Kopīgi tika iestadits koks un ta tiek planota ka ik gadeja tradicija. Nedaudz vēlāk , īsi pēc vakariņām,  visiem klātesošajiem Zviedru zālē bija iespēja vērot TDK  ”Sakta” priekšnesumu, kuri bija ieradušies no Birmingemas, pēc tam varēja izdejoties arī paši Lienes un Helmuta dziesmu pavadījumā.

 

Liela daļa tacinieku, kas bija mērojuši garu ceļu, nakti pārlaida «Straumēnos» Baltiesu blokos, bet nākamajā dienā pēc kopīgām brokastīm, vēroja filmu trioloģijas ”Savējie sapratīs” pirmās daļas ”60tie. Sakums” izrādi, kas saistīta ar Latvijas rokmūzikas vēsturi un tas nozimi Latvijas neatkaribas atgusana. Dienas otrajā pusē pasākuma dalībnieki posās ceļā katrs uz savu Anglijas pusi.

 

Iegūti gan jauni draugi, gan darba prasmes, tāpat arī kopības sajūtu ar citiem latviešiem un iespēju pavadīt dienu kopā ar savām ģimenēm.

 

Paldies visiem, kas ieradās! Šis pasākums noteikti veicināja ne tikai saiknes uzturēšanu ar savu dzimteni, bet arī tuvināja un veidoja ciešāku saskarsmi starp latviešiem Lielbritānijā.

[supsystic-gallery id=6 position=center]

Foto – Laura Jurševska

 

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top