Dzīvesstils

4. MAIJS – LATVIJAS REPUBLIKAS NEATKARĪBAS DEKLARĀCIJAS PASLUDINĀŠANAS GADADIENA.

Šodien, 4. maijā, Kuldīgā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, Rātslaukumā atnākušie dziedāja himnu un tautasdziesmas, uz galdiem bija klāti balti galdauti, un kafeinīcās tika baudītas svētku kūkas ar kafiju…  Kā arī tika izskrieta trase, kas kartē veido Latvijas kontūru. Valsts svētkus Kuldīgā kopumā svinēja, un turpina svinēt 25 vietās – baznīcās, muzejā, rātslaukumā, vecajā rātsnamā, kafejnīcās  un restorānos. 

 

Svinības sākās 12.00 Rātslaukumā ar Latvijas karoga pacelšanu un kopīgu himnas dziedāšanu. Pēc tam varēja noklausīties Mārtiņa Brauna un Raiņa Latvju mesu “Daugava”, ko izpildija vīru koris “Dziedonis” un komponists Mārtiņš Brauns. Spēlēja grupa “Mazā Parīze”. Savukārt no 14.00 ikvienam bija iespējams piedalīties tautas dziesmu dziedāšanā kopā ar Kuldīgas koriem, aktieri Mārtiņu Eglienu un mūziķiem Valdi Zilveri, Raimondu Kalniņu un Andri Grunti.

Rātslaukumā ikkatrs varēja nobalsot PAR, iegādājoties un dāvinot pilsētai mārpuķīšu stādiņus, no kuriem izveidos Latvijas kontūru, bet pēc svētkiem puķes iestādīs 1905. gada parkā. 

Autors – Linda Kromane[supsystic-gallery id=5 position=center]

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top