Bizness

Arī mēs Citam Kuldīgas novadam esam PAR! 

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”45px”][newspaper_title]Arī mēs Citam Kuldīgas novadam esam PAR! [/newspaper_title][vc_column_text]Sekosim līdzi pasākumiem, un svinību vietām. Kopā svinēsim šos skaistos valsts svētkus. Fotogrāfēsim un filmēsim, lai parādītu Jums ! Ceturtdien, 4. maijā, Kuldīgā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, dziedās himnu un tautasdziesmas, uz galdiem klās baltus galdautus un baudīs kūkas un kafiju, kā arī izskries trasi, kas kartē veido Latvijas kontūru. Valsts svētkus Kuldīgā svinēs kopumā 25 vietās – baznīcās, muzejā, rātslaukumā, vecajā rātsnamā, kafejnīcās un restorānos.
Svētku koncerts un ziedu Latvija
Svinības sāksies plkst. 12:00 Rātslaukumā ar Latvijas karoga pacelšanu un kopīgu himnas dziedāšanu. Pēc tam varēs noklausīties Mārtiņa Brauna un Raiņa Latvju mesu “Daugava”, ko izpildīs vīru koris “Dziedonis” un komponists Mārtiņš Brauns. Spēlēs grupa “Mazā Parīze”. Savukārt no plkst. 14.00 ikvienam būs iespējams piedalīties tautas dziesmu dziedāšanā kopā ar Kuldīgas koriem, aktieri Mārtiņu Eglienu un mūziķiem Valdi Zilveri, Raimondu Kalniņu un Andri Grunti.
Rātslaukumā ikkatrs varēs nobalsot PAR, iegādājoties un dāvinot pilsētai mārpuķīšu stādiņus, no kuriem izveidos Latvijas kontūru, bet pēc svētkiem puķes iestādīs 1905. gada parkā.
Baltais galdauts Ēvaldam Valteram
Arī šogad 4. maijā Ēvalda Valtera pieminekļa galdiņu rotās īpašais mākslinieču Amandas Bergas–Dārziņas un Rutas Lapsas darinātais baltais galdauts, tas tiek klāts tikai vienu reizi gadā – 4.maijā. Ejot cauri vecpilsētai, kuldīdznieki un viesi aicināti nedaudz pakavēties pie leģendārā aktiera Ēvalda Valtera, lai kaut domās malkotu tasi tējas kopā ar mūsu izcilo novadnieku.
Izskrien Latviju Kuldīgā!
Valsts svētkos Kuldīgā pirmoreiz norisināsies sportiska aktivitāte “Izskrien Latviju Kuldīgā”, pa pilsētas ielām veicot trasi, kas kartē veido Latvijas kontūru. Veselīga dzīvesveida piekritēji aicināti pulcēties plkst. 12.00 rātslaukumā, lai dotos distancē pēc svētku atklāšanas brīža. Sporta klubs “Katrīna” aicina pievienoties ne tikai skrējējus, bet arī nūjotājus vai cilvēkus, kuri vēlas vienkārši noiet šo distanci.
Nobaudi kūku un kafiju!
4. maijā Kuldīgā pirmo reizi notiks ekspresakcija “Kūka + kafija”, kas būs kā gardēžu augstu novērtētās Restorānu nedēļas “Kuldīgas garša” turpinājums. Ekspresakcijā iesaistīsies 10 restorāni un kafejnīcas – restorāns “Bangert’s”, itāļu restorāns “Goldingen room”, restorāns “Jēkaba sēta”, krodziņš “Pagrabiņš”, konditoreja “Šarlote”, “Cafe Tilts”, bārs/klubs “Stender’s” un ekspresrestorāns “Ņamma”, kafejnīca “Makkabi” un restorāns “Metropole”. Piedāvājuma – kūkas un kafijas – cena pie visiem iesaistītajiem dalībniekiem būs 4 EUR. Ekspresakcijas dalībnieki piedāvās nogaršot pēc īpašām receptēm tapušas svētku tortes vai kūkas, lai svētkos pārsteigtu kuldīdzniekus un pilsētas viesus.
Vairāk par piedāvājumu – www.tastekuldiga.lv
Vecajā rātsnamā – jauna izstāde un sapņu manufaktūra
Kuldīgas Vecajā rātsnamā ikviens aicināts uz izstādi “Baltā”, kurā būs skatāmi tautas lietišķās mākslas studijas “Varavīksne” dalībnieku baltie darbi. Tāpat šeit varēs piedalīties “Balto sapņu manufaktūrā”, iegādāties vecā rātsnama svētku pastkarti ar vaska zīmogu, kā arī 13.00 un 15.00 iepazīt veco rātsnamu gides Dainas Girvaites vadībā.
“Smeķīgā ceturtdiena” muzejā
Plkst. 13:00 Kuldīgas novada muzejā sāksies “Smeķīgā ceturtdiena”, kurā varēs uzzināt, kā iedzīvināt baltā galdauta svētkus katrā mājā, iepazīt svētku svinēšanas tradīcijas un un nogaršot īpašus svētku gardumus. Svētkos ieeja muzejā būs bez maksas, muzejs apmeklētājiem būs atvērts no 10.00 līdz 17.00. Apmeklējot pasākumu, ikviens aicināts apskatīt pastāvīgās ekspozīcijas “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gs. sākumā” un “Kuldīga pirms mums”, izstādi “Kas bija Kuldīgas ebreji?” un Andreja Ameļkoviča gleznu izstādi “Atbalss”.
Latviešu filmas kinozālē
Kuldīgas kultūras centra kinozālē ikviens aicināts noskatīties divas latviešu filmas – plkst. 16.00 demonstrēs latviešu rokmūzikas vēsturei veltīto dokumentālo filmu “Savējie sapratīs. 60-tie. Sākums”, bet plkst. 17.10 – mūsdienu kvalitātē atjaunoto un digitalizēto leģendārā kino režisora Rolanda Kalniņa filmu “Ceplis”.
Svētku dievkalpojumi
Svētku reizē savas durvis ikvienam vērs arī baznīcas. Sv. Annas baznīcā plkst. 11.00 būs Svētku dievkalpojums, bet 14.00 visi aicināti uz svētku pankūkām ar tēju Sv. Annas baznīcas dārzā. Savukārt Sv.Katrīnas baznīcā svētku dievkalpojums notiks plkst. 18.00
Latvija esam mēs paši. Svinēsim kopā!
Visa svētku pasākumu programma – www.kuldiga.lv[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”2081″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Click to comment

Atstāt ziņu

Jaunākās ziņas

To Top